Usługa kurierska oferowana przez największego operatora pocztowego w Polsce, Pocztę Polską. Świadczona jest w systemie „od drzwi do drzwi” i jest najszybszą opcją oferowaną w tej chwili na rynku.

Realizację usługi można zamówić telefonicznie, bądź za pomocą specjalnego formularza na stronie internetowej. Odbiór paczki przez kuriera od nadawcy jest bezpłatny. Nadania przesyłki można również dokonać w dowolnej placówce, która świadczy usługi Pocztex.
W zależności od wybranego wariantu, przesyłka może zostać dostarczona do odbiorcy już następnego dnia w sposób bezpośredni, jako przesyłka miejska lub krajowa. Firma obsługuje także przesyłki międzynarodowe. Usługa wykonywane są w godzinach 7:00 – 20:00 od poniedziałku do piątku, świadczenie usługi w sobotę jest obarczone dodatkowymi kosztami.

Aby zamówić kuriera, sprawdzić status interesującej nas przesyłki lub znaleźć szczegółowe informacje dotyczące świadczonych usług należy odwiedzić stronę internetową pocztex.pl. Kontakt z firmą dostępny jest także drogą telefoniczną – 801 104 104 dla telefonów stacjonarnych oraz (+48) 43 842 08 42 dla telefonów komórkowych oraz spoza granic kraju.

Ostatnie zapytania:

 • poczta polska brak smsa z kodem odbioru
 • pocztex
 • adam paczki kurier 48 poczta polska legnica
 • kod odbioru nie pasuje z poczta polska co dalej
 • kurier pocztex 48
 • paczka pocztex w kiosku brak kodu
 • pocztex brak kodu odbioru
 • pocztex nie dostałem sms
 • pocztex paczkomaty

Siódemka
Poczta Polska

9 komentarzy to “ ”

 1. Deja

  Witam, mam problem z odbiorem nadanego towaru w paczkomacie. mianowicie dotarł do mnie sms z numerem przesylki 00159007738355484326- oczekuje na odbiór w paczkomacie, jednak nie otrzymałam kodu do paczkomatu

  Odpowiedz
 2. Adam Różycki

  W poniedziałek dostałem SMS, że została nadana przesyłka kurierska nr00159007738386934791 i cisza, nie wiem gdzie jest ta przesyłka.
  Już dwa razy miałem taką sytuacje, że musiałem szukać przesyłki ponieważ nie dostałem żadnego zawiadomienia ani awiza. Oczywiście na każdej poczcie musiałem odstać w kolejce.
  Doręczyciele nie raczą podjechać pod blok i dostarczyć przesyłke.
  Jak tak dalej będziecie robić to na pewno będziecie mieli klientów
  Adam R.

  Odpowiedz
 3. Akabra

  Mam podobny problem jak państwo wyżej. Przesyłka jest w Białymstoku, ale cały dzień nikt nie przyjeżdża z nią pod podany adres, jedyna informacja to SMS o nadaniu awizo WER Białystok Kolejowa. Zajechałem na Kolejową, odsyłają na Elewatorską… Paranoja jakaś. Żeby chociaż się kurier pofatygował do domu i kartkę awizo zostawił albo chociaż kazał się w dupę pocałować to bym zrozumiał…

  Odpowiedz
 4. Gienek

  Mam podobnie. Dostałem SMS o treści „Przekazanie przesyłki nr 00459007738294337616 do doręczenia – 2016 12 20 08:23 PP Ostrów Wielkopolski P 405” a następnie to samo 21.12 i 22.12 . A miejsce pod choinką nadal puste.

  Odpowiedz
 5. Michał

  Ja natomiast dostałem sms z kodem i wpisałem na stronie że jest jakaś przesyłka ze Szczecina a kompletnie nie wiem o co chodzi. Dodam że dostałem sms na stary nr który dzisiaj włączyłem, którego nie używam od 3 miesięcy.

  Odpowiedz
 6. Kamil

  Moja przesyłka dotarła do punktu tylko
  -nie dostałem maila/SMSa z numerem przesyłki (sprzedawca wysłał mi numer w prywatnej wiadomości)
  -nie dostałem maila/SMSa z kodem i że jest już w punkcie

  więc nie mogę jej odebrać

  Odpowiedz
 7. Adam

  Kurier w Legnicy jest niesamowity zostawia awizo bez nr telefonu z dopiskiem proszę o kontakt sam nie zadzwoni mimo to że na przesyłce jest numer.Ale szczyt chamstwa jest jak po kilku godzinach dodzwoni się na pocztę przy ul dworcowej i człowiek dowiaduje się że oni tam nic nie wiedzą gdzie i kiedy zostanie doręczone przesyłka

  Odpowiedz
 8. Kasia

  Ja również nie dostałam smsa z kodem to odbioru przesyłki Pocztex48 w punkcie, a bez tego nie wydadzą mi paczki. Ja nie wiem co z tym zrobić i najśmieszniejsze jest ze ani nadawca, która nadał mi przesyłkę tą usługą, ani Pani w punkcie odbioru nie wiedzą co z tym zrobić. A i na stornie Poczty Polskiej nie mogę znaleźć żadnych informacji co dalej. Przesyłka jutro wraca, zostanę obciążona zwrotem, bo zażądałam zwrotu pieniędzy od nadawcy za zamówiony towar.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.