Usługa kurierska oferowana przez największego operatora pocztowego w Polsce, Pocztę Polską. Świadczona jest w systemie „od drzwi do drzwi” i jest najszybszą opcją oferowaną w tej chwili na rynku.

Realizację usługi można zamówić telefonicznie, bądź za pomocą specjalnego formularza na stronie internetowej. Odbiór paczki przez kuriera od nadawcy jest bezpłatny. Nadania przesyłki można również dokonać w dowolnej placówce, która świadczy usługi Pocztex.
W zależności od wybranego wariantu, przesyłka może zostać dostarczona do odbiorcy już następnego dnia w sposób bezpośredni, jako przesyłka miejska lub krajowa. Firma obsługuje także przesyłki międzynarodowe. Usługa wykonywane są w godzinach 7:00 – 20:00 od poniedziałku do piątku, świadczenie usługi w sobotę jest obarczone dodatkowymi kosztami.

Aby zamówić kuriera, sprawdzić status interesującej nas przesyłki lub znaleźć szczegółowe informacje dotyczące świadczonych usług należy odwiedzić stronę internetową pocztex.pl. Kontakt z firmą dostępny jest także drogą telefoniczną – 801 104 104 dla telefonów stacjonarnych oraz (+48) 43 842 08 42 dla telefonów komórkowych oraz spoza granic kraju.

Siódemka
Poczta Polska

8 komentarzy to “ ”

 1. Deja

  Witam, mam problem z odbiorem nadanego towaru w paczkomacie. mianowicie dotarł do mnie sms z numerem przesylki 00159007738355484326- oczekuje na odbiór w paczkomacie, jednak nie otrzymałam kodu do paczkomatu

  Odpowiedz
 2. Adam Różycki

  W poniedziałek dostałem SMS, że została nadana przesyłka kurierska nr00159007738386934791 i cisza, nie wiem gdzie jest ta przesyłka.
  Już dwa razy miałem taką sytuacje, że musiałem szukać przesyłki ponieważ nie dostałem żadnego zawiadomienia ani awiza. Oczywiście na każdej poczcie musiałem odstać w kolejce.
  Doręczyciele nie raczą podjechać pod blok i dostarczyć przesyłke.
  Jak tak dalej będziecie robić to na pewno będziecie mieli klientów
  Adam R.

  Odpowiedz
 3. Akabra

  Mam podobny problem jak państwo wyżej. Przesyłka jest w Białymstoku, ale cały dzień nikt nie przyjeżdża z nią pod podany adres, jedyna informacja to SMS o nadaniu awizo WER Białystok Kolejowa. Zajechałem na Kolejową, odsyłają na Elewatorską… Paranoja jakaś. Żeby chociaż się kurier pofatygował do domu i kartkę awizo zostawił albo chociaż kazał się w dupę pocałować to bym zrozumiał…

  Odpowiedz
 4. Gienek

  Mam podobnie. Dostałem SMS o treści „Przekazanie przesyłki nr 00459007738294337616 do doręczenia – 2016 12 20 08:23 PP Ostrów Wielkopolski P 405” a następnie to samo 21.12 i 22.12 . A miejsce pod choinką nadal puste.

  Odpowiedz
 5. Michał

  Ja natomiast dostałem sms z kodem i wpisałem na stronie że jest jakaś przesyłka ze Szczecina a kompletnie nie wiem o co chodzi. Dodam że dostałem sms na stary nr który dzisiaj włączyłem, którego nie używam od 3 miesięcy.

  Odpowiedz
 6. Kamil

  Moja przesyłka dotarła do punktu tylko
  -nie dostałem maila/SMSa z numerem przesyłki (sprzedawca wysłał mi numer w prywatnej wiadomości)
  -nie dostałem maila/SMSa z kodem i że jest już w punkcie

  więc nie mogę jej odebrać

  Odpowiedz
 7. Adam

  Kurier w Legnicy jest niesamowity zostawia awizo bez nr telefonu z dopiskiem proszę o kontakt sam nie zadzwoni mimo to że na przesyłce jest numer.Ale szczyt chamstwa jest jak po kilku godzinach dodzwoni się na pocztę przy ul dworcowej i człowiek dowiaduje się że oni tam nic nie wiedzą gdzie i kiedy zostanie doręczone przesyłka

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *