5 powodów, dla których warto podjąć decyzję o przeprowadzce dla nowej pracy
Wyjazd w związku z nową pracą do nowego miasta, czy nawet kraju, w CV - w kwestii oceny predyspozycji potencjalnego pracownika - wygląda tak samo interesująco, jak obiecująco. Osoba, która zdecydowała się na taki krok, musi przecież charakteryzować się odwagą i otwartością na podejmowanie nowych, trudnych zadań. Ponadto potwierdza to możliwość polegania na niej i pozwala przypuszczać, że nie jest typem człowieka poddającego się przy pierwszych napotykanych przeszkodach czy trudnościach.
Sprawdzenie siebie
Przeprowadzka ze względu na nową pracę wiąże się z koniecznością ułożenia sobie wielu spraw na nowo. Inne miejsce zamieszkania oznacza inną codzienność, innych ludzi (zarówno w pracy, jak i poza nią), czy inne miejsca spędzania wolnego czasu. Stanowi to duży dyskomfort zarówno organizacyjny, jak i emocjonalny. Poradzenie sobie w takich okolicznościach przynosi poczucie spełnienia i dumy. Po takich doświadczeniach można być już pewnym swoich sił i umiejętności radzenia sobie w niemal każdej sytuacji.
Nawiązanie nowych znajomości
Przeprowadzka ze względu fakt znalezienia się w nowym mieście/kraju, z nowymi ludźmi, w pewien sposób wymusza nawiązywanie nowych kontaktów. W efekcie zamieszkiwania i pracy w tym samym miejscu przez kilka lat człowiek często staje się leniwy towarzysko. Wyjazd za pracą może więc stać się doskonałym sposobem na "odświeżenie" tej sfery swojego życia. A to z kolei zdecydowanie poszerza krąg znajomości, zarówno tych zawodowych, jak i prywatnych.
Wyjazd za pracą to doskonały sposób na poznawanie świata
Dla człowieka, który skończył studia, i ma uformowane życie zawodowe i rodzinne, wyjazd za nową pracą do innego miasta czy kraju na dłuższy okres czasu może być jedyną szansą na prawdziwe odkrywanie świata. Jak wiadomo, aby poznać obyczaje i kulturę obcej społeczności potrzeba więcej niż dwóch tygodni wakacji. A na taki czas najczęściej mogą sobie pozwolić typowi ludzie aktywni zawodowo. Ustabilizowana sytuacja dla kogoś marzącego o podróżach, w pojęciu głębszym niż czas spędzony w wakacyjnym kurorcie, jest więc dużym ograniczeniem. Natomiast okresowa przeprowadzka w związku z nową pracą to doskonały sposób na poznawanie kultury i obyczajów nowych miejsc (zwłaszcza, gdy istnieje możliwość zabrania ze sobą rodziny i nie ma obawy o trudy ewentualnej rozłąki z najbliższymi).
Możliwość odnalezienia swojego miejsca
Fakt życia w konkretnym miejscu często nie jest zależny od własnej decyzji, ale wynika przykładowo z faktu bliskości domu rodzinnego albo korzystnych warunków dojazdu z domu do pracy. Jednocześnie jednak życiu towarzyszy brak radości i poczucia znajdowania się we właściwym miejscu. Po dłuższym okresie natomiast wkrada się przyzwyczajenie i człowiek nawet nie zastanawia się, jak by to było żyć gdzie indziej.
"Przeprowadzka za nową pracą może w takim przypadku stanowić sposób na odnalezienie tzw. swojego miejsca na ziemi. I jej efektem nie musi być podjęcie decyzji o życiu "na walizkach" albo odkrycia swojego domu gdzieś w świecie. Może to być również wielką radością z powrotu (do starego życia, ale z nową jakością)."
- mówi ekspert z portalu www.przeprowadzki-gorzow-wielkopolski.pl.