Konferencje wpisały się na stałe w funkcjonowanie małych i większych firm. Podczas konferencji można ustalić ważne dla firmy kwestie, a także zadbać o podbudowanie relacji między pracownikami. Bez względu na cel konferencji, dobrze jest odpowiednio ją przygotować. Wspaniałym pomysłem będzie organizacja konferencji nad morzem, choć takie rozwiązanie posiada również pewne wady.

Jakie są plusy nadmorskich konferencji?

Istnieje wiele korzyści wynikających z organizacji konferencji nad morzem. Przede wszystkim nadmorski klimat ma szansę przypaść do gustu większości pracowników jak i samemu szefostwu. Organizacja konferencji nad morzem wiąże się z możliwością podziwiania przepięknych widoków. Jeżeli firma może sobie na to pozwolić, warto byłoby zdecydować się na konferencję w hotelu z widokiem na morze. Jeżeli konferencji ma towarzyszyć szkolenie, warto postarać się o materiały szkoleniowe z motywem morskim. Wprowadzi to miły nastrój już na samym początku konferencji. Jeśli pogoda na to pozwala, po konferencji można zorganizować bankiet na plaży. Takie rozwiązanie na pewno spodoba się pracownikom i przyciągnie ich uwagę. Jeżeli będzie taka możliwość, w wyznaczonym miejscu można również rozpalić grilla. Wspaniałym pomysłem będzie również wypoczynek na hamakach i podziwianie zachodzącego słońca. Mniej formalna część konferencji ma szansę poprawić stosunki między pracownikami, co pozytywnie przełoży się na ich współpracę zawodową. Dzięki konferencji nad morzem istnieją również spore szanse na redukcję stresu. Delikatna bryza oraz świeże, przesiąknięte zapachem soli powietrze uspokoją skołatane nerwy niejednego pracoholika. 

Jakie są minusy nadmorskich konferencji?

Jak już zostało wspomniane powyżej, istnieje wiele plusów związanych z organizacją konferencji nad morzem. Niestety nie da się ukryć, że nadmorskie konferencje mają również pewne wady. Przede wszystkim organizacja konferencji nad morzem może być problematyczna dla firm, których siedziby są od morza oddalone. Jeżeli oczywiście naszą firmę stać na nadmorską konferencję, będzie to rozwiązanie godne uwagi. Należy jednak liczyć się ze sporymi kosztami organizacji takiego wydarzenia. Dotyczy to zwłaszcza konferencji, które organizowane są w sezonie wakacyjnym. Jeśli chcemy zaoszczędzić, z powodzeniem możemy zdecydować się na organizację nadmorskiej konferencji w okresie jesiennym lub wiosennym.

Najtaniej powinno być zimą, ale wówczas tylko w niewielkim stopniu będzie można wczuć się w nadmorski klimat. Trzeba mieć na uwadze także to, że nad morzem pogoda bywa bardzo kapryśna. Niestety, dotyczy to nie tylko sezonu jesiennego i zimowego, ale również i sezonu letniego. Trzeba mieć więc na uwadze to, że może być za zimno, aby móc w pełni czerpać z nadmorskich atrakcji. Dobrze jest również uprzedzić pracowników, aby zabrali ze sobą odzież, która w razie potrzeby uchroni od deszczu i chłodu. Należy pamiętać także o tym, że nad morzem znajdziemy wiele rozrywek. Musimy więc uważać, aby nie przysłoniły nam one zagadnień poruszanych na konferencji. 

Artykuł powstał przy współpracy z Nadmorski.pl