Podróżować można o każdej porze roku, szczególnie po wałsnym kraju a okazji do tego jest wiele. Wrocław jesienią jest równie atrakcyjny, jak wiosną i latem. Stare parki w barwach jesieni zapraszają do przechadzek a liczne atrakcje, nie pozwolą nikomu na nudę. Co jednak robić kiedy pogoda zacznie się psuć? Oto najciekawsze atrakcje pod dachem we Wrocławiu!

Hydropolis – dla dużych i małych

Hydropolis to nowoczesne centrum edukacji ekologicznej, w którym odwiedzający mogą się dowiedzieć wszystkiego o wodzie. Samo umiejscowienie ekspozycji, jest niezwykle atrakcyjne, ponieważ przygotowana została w XIX wiecznym, podziemnym zbiorniku, wody czystej, odpowiednio dostosowanym do nowej funkcji. Wystawa podzielona jest na 7 stref o różnej tematyce:

Planeta Wody – to specjalna prezentacja filmowa na 65 m ekranie, opowiadająca o powstaniu wody, jej znaczeniu dla Ziemi oraz całego Kosmosu.

Stany Wody – omawia trzy różne jej stany skupienia i ich znaczenie dla całego ekosystemu ziemskiego.

Miasto i Woda – znajdziesz tu wiele ciekawych informacji dotyczących wykorzystania wody w życiu codziennym.

Historia Inżynierii Wodnej – tutaj możesz sprawdzić i poznać działanie najrówniejszych starożytnych mechanizmów wodnych, np. śruby Archimedesa, czy turbiny Harona. To podróż przez świat pomysłowych wynalazków z najdawniejszych czasów naszej historii.

Ciało i woda – pokazuje, jak ważna dla każdego organizmu jest woda, jakie pełni funkcje w ciele człowieka, a także jakie miała znaczenie dla wielu kultur i religii.

Strefa dzieci – skierowana jest do najmłodszych, dla których zostały przygotowane różne gry multimedialne, pozwalające poznać tajniki wody.

Ocean Życia – w tej części ekspozycji, poznasz tajniki życia w oceanach, od najmniejszych mikroorganizmów po największe ssaki morskie.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i multimedialnych wystawa jest niezwykle ciekawa i taryfikacyjna dla wszystkich.

Wrocławskie Muzea – idealne miejsce na niepogodę

Choć nie każdym o tym wie to we Wrocławiu znajduje się, aż 32 muzea, które prezentują różnorodne zbiory z takich dziedzin, jak: kultura i sztuka, historia, a także technika i przyroda.

Największa placówka muzealna – Muzeum Narodowe we Wrocławiu, podzielony jest na oddziały:

Muzeum Narodowe Gmach Główny – ze zbiorami malarstwa, rzeźby, grafiki i rzemiosła artystycznego, nie tylko z Polski, ale również Europy.

Panorama Racławicka – prezentująca jeden, niezwykły obraz Panoramę z XIX wieku, obrazującą wygraną bitwę pod Racławicami, o wymiarach 15x114 m, dla której została wybudowana specjalna rotunda.

Muzeum Etnograficzne – prezentujące skomplikowane dzieje oraz kulturę tego regionu.

Pawilon Czterech Kopuł – najnowszy obiekt muzealny podlegający pod Muzeum Narodowe, w którym prezentowana jest sztuka współczesna.

To tylko mały ułamek wrocławskich muzeów warto wybrać się między innymi do jedynego w Polsce Muzeum Architektury, odwiedzić Muzeum Miejskie znajdujące się w Pałacu Królewskim i poznać historię miasta Wrocławia, zaś miłośnicy przyrody na pewno znajdą interesujące zbiory w Muzeum Przyrodniczym, Archeologicznym lub Człowieka.

Aktywnie pod dachem – kiedy chcesz się wyszaleć

Dla tych, którzy potrzebują się poruszać i nieco wyszaleć pomimo niepogody, Wrocław ma również kilka atrakcji pod dachem. Miłośników wody i pływania zaprasza wrocławski Aquapark. Jeden z największych parków wodnych w Polsce. Posiada kompleks basenów rekreacyjnych, między innymi:

  • basen z falami,
  • leniwą rzeczką,
  • basen i brodzik dla najmłodszych,
  • duży basen pływacki,
  • oraz zewnętrzne baseny solankowy i rekreacyjny.

Dodatkowo można skorzystać ze znajdujących się na miejscu jacuzzi, strefy z saunami oraz strefy fitness. Średnia temperatura wody w basen wynosi około 30 stopni Celsjusza. Jest więc to doskonałe miejsce, w którym można spędzić cały deszczowy dzień i poczuć się, jak na wakacjach.

Skakanie to doskonała rozrywka nie tylko dla dzieci. Jump Hall zaprasza wszystkich na trampoliny oraz do całorocznego parku linowego pod dachem. Na powierzchni 1500 m kw. Znajduje się 6 stref trampolinowych dostosowanych, do tego 9 różnych stras linowych dostosowanych do wieku.

Jak widać oferta Wrocławia nawet na niepogodą jest niezwykle atrakcyjna. Nie ma więc co zwlekać. Wystarczy zarezerwować nocleg np. na http://apartamentywroclaw24.pl/.