Paczkomat to bardzo wygodne rozwiązanie. Nic dziwnego, że z roku na rok wzrasta liczba osób wybierających tę metodę nadawania i odbierania przesyłek. Jedyną trudność może stanowić wybór odpowiedniego kartonu, który musi być dostosowany do rozmiaru skrytek. Sprawdź jak ułatwić sobie wybór opakowania i gabarytu skrytki.

Kartony inpost gabaryt a, b czy c

Paczkomaty zrewolucjonizowały rynek e-commerce. Teraz można nadawać przesyłki w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, bez konieczności czekania w mieszkaniu na kuriera. Jedyną trudność podczas korzystania z paczkomatów może stanowić dobór opakowania i wielkości skrytki. Niektóre osoby przyznają, że nie do końca wiedzą czy dany przedmiot zmieści się w małej, średniej czy dużej skrytce. Dla bezpieczeństwa zamawiają więc miejsce w największej, co wiąże się z nieco wyższą opłatą. Można łatwo rozwiązać tę trudność, stosując dedykowane pudełka do paczkomatów. Kartony InPost oznaczone są literą przyporządkowaną do gabarytu skrytki, więc jeszcze przed zamówieniem miejsca w paczkomacie możesz sprawdzić w jakim kartonie zmieszczą się rzeczy. Potem wystarczy już tylko wybrać odpowiedni gabaryt na stronie internetowej InPost. Nie trzeba sięgać po miarkę i samodzielnie weryfikować wymiarów pudełka. Wybór opakowania i gabarytu zajmie dosłownie chwilę. Kartony pasujące do paczkomatów możesz zamówić w Internecie, np. w tej hurtowni on-line: https://kartony24.eu/pl/p/Karton-paczkomat-InPost-B-640x380x190-wym.-zew.-20-szt.-/300.

Gdzie kupić dobrej jakości karton do InPost

Przy wyborze pudełka należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wymiary. Trzeba wziąć pod uwagę również liczę warstw tektury. Większość rzeczy będzie dobrze zabezpieczona w kartonach trójwarstwowych, jednak do wysyłki ciężkich lub bardzo delikatnych przedmiotów lepiej wybierać opakowania wykonane z pięciu warstw tektury – to najbardziej wytrzymałe modele.  Kolejna kwestia to rodzaj pudełka. Możliwości jest kilka. Jeśli zależy Ci na przyspieszeniu składania, wybierz karton z automatycznym dnem, z kolei pudełka z paskiem klejowym ułatwiają zabezpieczanie przesyłki przed przypadkowym otwarciem. Do wyboru są także opakowania fasonowe z taśmą zrywalną, która ułatwia odbiorcom otwieranie paczki. Ponadto zwróć uwagę na wygląd. Ma to znaczenie jeśli wysyłasz komuś prezent lub jeśli prowadzisz działalność w sektorze e-commerce. Możesz wybrać pudełko z napisem, z uniwersalnym obrazkiem lub z grafiką świąteczną. Takie pudełko będzie prezentować się elegancko, a zarazem oryginalnie. 

InPost opakowania foliowe

Czasami nie trzeba pakować rzeczy w pudełka, wystarczą koperty foliowe. Foliopaki wytwarzane są z kilku warstw folii LDPE, która skutecznie zabezpiecza zawartość przed kurzem, wilgocią czy brudem, a ponadto trudno się ją rozrywa, więc nie ma mowy o przypadkowym otwarciu przesyłki. W kopertę foliową można włożyć rzeczy znajdujące się w oryginalnym pudełku producenta. Foliopaki sprawdzą się także przy wysyłce książek, pluszowych zabawek czy pojedynczych sztuk odzieży. Warto dodać, że w ofercie producentów akcesoriów do pakowania znajdują się koperty foliowe w wielu formatach, więc nie będzie problemu z dopasowaniem ich do przedmiotów, które zamierzasz wysłać. 

Kartony InPost gabaryt C – jakie pudełka

Oczywiście do wysyłki paczkomatem nie trzeba wybierać dedykowanych kartonów InPost, można skorzystać z każdego pudełka, które zmieści się w wybranej skrytce. Wówczas trzeba jednak pamiętać o sprawdzeniu wymiarów opakowania, aby dopasować je do jednego z trzech gabarytów. W skrytce o gabarycie A zmieszczą się przesyłki o maksymalnych wymiarach 8 X 38 X 64 cm, w gabarycie B – o maksymalnych wymiarach  19 X 38 X 64 cm, a w gabarycie C -  o wymiarach 41 X 38 X 64 cm. 

Choć rzeczy do wysyłki paczkomatem można  spakować w każde standardowe pudełko, warto rozważyć zakup dedykowanych kartonów InPost. Dzięki temu można znacznie przyspieszyć pakowanie, a przede wszystkim ułatwić sobie wybór odpowiedniej skrytki.