Dzień Matki to najlepsza okazja do tego, aby wyrazić swoje uczucia i podziękować za miłość, wyrozumiałość i troskę w wychowaniu. Co wybrać, aby sprawić rodzicielce przyjemność w jej święto?

Przedszkolaki mają ułatwione zadanie – „ciocie” w przedszkolu pomagają przygotować odpowiedni prezent. Pomysłów na piękne i wzruszające upominki od najmłodszych jest mnóstwo. Najczęściej są to samodzielnie wykonane laurki, kwiatek z bibuły, maskotka z gałganków i włóczki, kolorowa żelowa świeca w słoiczku albo obrazek z różnych kamyków i muszelek. Panie wychowawczynie organizują w przedszkolu uroczyste spotkania z matkami. Podczas nich dzieci śpiewają piosenki, deklamują wiersze, tańczą, a nawet przedstawiają bajki. Na zakończenie wręczają mamom wykonane przez siebie prezenty.

Dzieci w wieku szkolnym mogą już same wymyślać podarunki dla mamy – często uzyskując w szkole inspiracje na lekcjach techniki. Im pociecha jest starsza, tym prezenty na Dzień Matki stają się bardziej „poważne”. Najczęściej są to kwiaty i gotowy prezent zakupiony w sklepie. Jedyny problem stanowi dobry pomysł na upominek oraz uskładanie odpowiedniej sumy pieniędzy na ten cel – z kieszonkowego.

Wyjątkowy prezent na Dzień Matki

Prezenty dla mamy nie muszą być wcale drogie. Najważniejsze, aby były trafione. Wyjątkowy podarek sprawia, że rodzicielka czuje się niezwykle wyróżniona. Taki upominek jest oryginalny i nietuzinkowy. Warto zakupić na przykład ramkę z rodzinnymi zdjęciami albo filiżankę, poduszkę lub T-shirt z indywidualną dedykacją. Wielkim zaskoczeniem może być wysprzątanie całego mieszkania, własnoręcznie przygotowane śniadanie do łóżka oraz zaproszenie na uroczystą kolację. We Włoszech matki obdarowywane są ciastkami w kształcie serc, które są własnoręcznie przygotowywane przez ich dzieci. Ten przepiękny zwyczaj można śmiało przenieść również do naszego kraju. Warto również wręczyć mamie kartę podarunkową lub wykupić jej wizytę w gabinecie kosmetycznym albo SPA. Z pewnością zrealizowanie jakiegoś skrytego marzenia naszej rodzicielki będzie wyjątkowym upominkiem. Należy się tylko dobrze zastanowić, co sprawiłoby jej największą radość i przyjemność. Najważniejsza jest nasza pamięć, życzenia płynące prosto z serca i przede wszystkim wspólne spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Co ciekawe, dla Kanadyjczyków Dzień Matki jest równie ważny jak Boże Narodzenie!

Praktyczny prezent dla mamy

Praktyczne prezenty służą przez kilka lat, niezmiennie przypominając o naszej trosce i miłości. Dlatego powinny być przydatne i odpowiednio dostosowane do potrzeb rodzicielki. Każde dziecko wie, co mogłoby się przydać mamie i sprawić jej radość. Jest mnóstwo takich przedmiotów – począwszy od sprzętów i gadżetów kuchennych, poprzez kosmetyki i elementy garderoby, skończywszy na przedmiotach dekoracyjnych. Najpopularniejsze gadżety kuchenne, świetnie nadające się na prezent na Dzień Matki to na przykład: waga kuchenna, minutnik, młynek do kawy, spieniacz do mleka, ekspres do kawy, młynki do przypraw, cukiernica, dzbanek na herbatę, termos, ozdobne pojemniki na produkty sypkie, wieszak na ręcznik, fartuch, rękawice kuchenne, chlebak, foremka do ciasta itp.
Bardzo dobrym upominkiem może być też elegancka apaszka czy modny szalik, ciepłe puchate skarpetki lub skórzany portfel.

Świetnym pomysłem na prezent dla mamy jest ponadto kosmetyczka, organizer lub kuferek na biżuterię, różne drobiazgi oraz kosmetyki. Jeśli dobrze orientujemy się w guście mamy, możemy zaryzykować zakup estetycznych osłonek na doniczki, ramkę do zdjęć, kwietnika, lampki nocnej, wazonika, ozdobnej poduszki czy kocyka.

Pamiętajmy, że uznanie i szacunek należą się naszym matkom zawsze, a nie tylko od święta.

Zobacz też, jaki wybrać prezent na Dzień Dziecka.