Firma została założona w 1969 roku w USA i początkowo jej działalność polegała na dostawie dokumentów pomiędzy San Francisco a Honolulu. W 1998 roku Deutsche Post rozpoczęło proces przejęcia DHL, który zakończył się w 2002 roku.

W dniu dzisiejszym, przedsiębiorstwo może pochwalić się mianem światowego lidera na rynku usług kurierskich. Firma posiada swoje placówki w ponad 200 krajach na całym globie, zatrudniając przy tym ponad 280 tysięcy pracowników. Firma DHL jest także posiadaczem własnych linii lotniczych. W Polsce przedsiębiorstwo działa pod nazwą DHL Express Poland, posiada 4 sortownie krajowe oraz 6 sortowni lotniczych.

Centrum logistyczne DHL zlokalizowane jest w Bonn w Niemczech. Polska centrala DHL Express Poland znajduje się w Warszawie, przy ulicy Osmańskiej. Kontakt z firmą można nawiązać jest poprzez stronę internetową dhl.com.pl oraz drogą telefoniczną pod numerem (042) 634 53 45. Szczegóły oferowanych usług znajdują się pod wspomnianym wyżej adresem internetowym. Można znaleźć tam także kalkulator cen, który pozwala sprawdzić dokładną cenę wysyłanej paczki.