Nie ma co ukrywać – awaria sieci energetycznej w dzisiejszych czasach może spowodować poważne problemy, zwłaszcza jeśli chodzi o funkcjonowanie przedsiębiorstw. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba firm decyduje się na wynajem agregatów prądotwórczych. Czym one są? Dlaczego zawsze warto mieć je pod ręką?

Agregat prądotwórczy – co to jest?

Agregat prądotwórczy, który wynająć można na stronie internetowej kjrsupply.pl, to urządzenie, dzięki któremu możliwe jest wytwarzanie energii elektrycznej. Szczególnie przydaje się w przypadku awarii, kiedy sieć energetyczna nie dostarcza niezbędnego zasilania. Agregat prądotwórczy pozwala uniknąć strat finansowych, które mogłyby wyniknąć z przerw w produkcji, gwarantuje ponadto ciągłość pracy maszyn i urządzeń w przedsiębiorstwie.

Dostępne w ofercie agregaty prądotwórcze dzielą się na urządzenia zasilane benzyną, gazem ziemnym, a także olejem napędowym.

Zasada działania agregatu prądotwórczego jest niebywale prosta. Otóż, przetwarza on energię mechaniczną powstałą na skutek spalania paliw, na energię elektryczną. Za generowanie prądu trwałego w generatorze odpowiada wirnik.

Bez agregatów prądotwórczych niemożliwe byłoby funkcjonowanie wielu firm działających w różnych sektorach gospodarki, między innymi w przemyśle i budownictwie.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem agregatu prądotwórczego?

Wynajem agregatu prądotwórczego jest rozwiązaniem korzystnym z wielu powodów. Przede wszystkim, dzięki niemu można uniknąć kosztów związanych z zakupem własnego urządzenia – a te potrafią być naprawdę wysokie. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że firma wynajmująca agregat prądotwórczy, opłatę uiszcza wyłącznie za czas korzystania z urządzenia. Oznacza to, że koszty, w porównaniu do zakupu własnego agregatu, są nieporównywalnie mniejsze.

Ogromną zaletą wynajmu agregatu prądotwórczego jest elastyczność. Każde przedsiębiorstwo może wybrać takie urządzenie, które wyróżnia się pożądaną mocą i parametrami technicznymi. Jeśli okaże się, że posiadany agregat trzeba wymienić na większy model, można dokonać tego łatwo i szybko, bez obawy o dodatkowe koszty i opłaty.

Nie ma co ukrywać – agregaty prądotwórcze są dla firmy gwarancją bezpieczeństwa. W miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej, bądź też w przypadku awarii, okazują się wręcz nieocenione.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie agregatu prądotwórczego do firmy?

Z uwagi na to, że wybór agregatów prądotwórczych na rynku jest bardzo szeroki, wybór jednego, konkretnego urządzenia, może być bardzo trudną decyzją. Pierwszy krok do wyboru odpowiedniego agregatu to określenie mocy, której potrzebuje dane przedsiębiorstwo. Problem polega na tym, że zbyt mały agregat nie pokryje zapotrzebowania na energię, zbyt duży z kolei – będzie generował niepotrzebne, dodatkowe koszty.

Bardzo istotny jest również rodzaj paliwa, które zasila urządzenie. Obecnie firmy najczęściej wybierają agregaty na benzynę i olej napędowy

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe argumenty, nikt już nie powinien wątpić w to, czy wynajem agregatu prądotwórczego jest dla większości firm bardzo praktycznym i opłacalnym rozwiązaniem.