Druga co do wielkości firma świadcząca usługi kurierskie i pocztowe w Polsce.

Założona została w 2006 roku i należy do grupy kapitałowej Integer.pl. Swoją działalnością obejmuje powierzchnię całego kraju, a jej oddziały zlokalizowane są we wszystkich większych miastach. Pomimo posiadania ponad tysiąca swoich placówek, operator ma w planach dalsze, znaczące zwiększanie ich ilości.

Firma specjalizuje się głównie w ogólnokrajowych przesyłkach pocztowych o masie przekraczającej 50 gram. Ponadto w ofercie znajdują się także usługi związane z finansami (punkty płacenia rachunków, punkty realizacji przelewów). Jednak najciekawszą z usług, wciąż pozostają Paczkomaty. Są to automaty przeznaczone do nadawania i obierania przesyłek przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Operator, jako jeden z pierwszych w kraju, wprowadził dogodną opcję śledzenia wysłanej przesyłki poprzez stronę internetową.

Siedziba firmy zlokalizowana jest w Krakowie, przy ulicy Malborskiej 130. Chcąc uzyskać dodatkowych informacji należy skorzystać z infolinii – 801 400 100 dla telefonów stacjonarnych oraz 722 44 000 dla telefonów komórkowych. Pomocy chętnie udzielą także wirtualni doradcy. Szczegółowy cennik usług znajduje się na stronie www.inpost.pl.