Podczas planowania przeprowadzki w Twojej głowie może się pojawić wiele pytań. Jest mnóstwo spraw, o które musimy się martwić w tym okresie. Należą do nich zadbanie o dokumenty, transport mebli, odpowiednie ich spakowanie oraz dostawa pod wyznaczony adres. Ponadto każdy rodzaj przedmiotu musi zostać odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniami.

To drobne szczegóły, które budzą wiele wątpliwości. Istnieje kilka sposobów, które ułatwią Ci przeprowadzkę do nowego domu podczas gdy Ty będziesz organizował swoje przedmioty i pudełka. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek jak bezpiecznie spakować swoje wszystkie rzeczy i uniknąć problemów z tym związanych. Oto kilka najważniejszych z nich.

Wybierz firmę przeprowadzkową

W zależności od tego, kiedy planujesz się przeprowadzić zarezerwowanie firmy przeprowadzkowej może okazać się nie lada wyzwaniem. W końcu większość ludzi planuje transport rzeczy w weekendy, podczas wakacji lub w czasie dni wolnych. Nie daj się zaskoczyć i zaplanuj wszystko z wyprzedzeniem. Pamiętaj też, że od wyboru odpowiedniego zespołu zależy stan Twoich rzeczy. Dlatego przede wszystkim wybierz profesjonalistów. Sprawdź opinie na temat firmy za pomocą internetu, a oszczędzi Ci to stresu i niespodzianek w późniejszym czasie.

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy z wyprzedzeniem

Oddając, sprzedając lub wyrzucając rzeczy, których nie potrzebujesz zmniejszasz ilość przedmiotów, które będziesz musiał potem przenieść z i do samochodu oraz do poszczególnych pokoi. Im mniej masz rzeczy, tym mniejsza furgonetka i tym mniej godzin będzie potrzebował zespół zajmujący się Twoją przeprowadzką. To także prosty sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, bo unikniesz płacenia za transport rzeczy, które wyrzucisz dopiero po dotarciu do nowego domu, a i wcześniej być moźe coś uda Ci się sprzedać.

Przygotuj plan pakowania i zacznij je wcześniej

Pakowanie zawsze trwa dłużej niż Ci się to wydaje, dlatego lepiej zacząć jak najszybciej. Najlepiej startować od pomieszczeń, których używasz w najmniejszym stopniu. Możesz je potem wykorzystać jako miejsce do przechowania rzeczy. Oznacz pudełka nazwą pomieszczenia, do którego trafią w nowym domu i wypisz na nich kilka najważniejszych znajdujących się w środku elementów. Będziesz nam wdzięczny jeśli nie będziesz musiał otwierać piętnastu pudełek z napisem „kuchnia”, aby znaleźć talerze. Staraj się też nie przepakowywać pudeł! W przeciwnym razie ryzykujesz, że opakowanie się rozpadnie i potencjalnie uszkodzi Twoje cenne rzeczy.

Radzenie sobie z papierkową robotą

Przechowuj wszystkie ważne dokumenty takie jak paszporty, akty własności, testamenty i dokumenty ubezpieczeniowe w jednym pudełku lub pliku, aby mieć do nich łatwy dostęp. Następnie umieścić je w miejscu, w którym się nie zgubią. Dobrym pomysłem może być również tworzenie elektronicznych kopii ważnych dokumentów poprzez skanowanie i zapisywanie ich na nośniku USB.

Spakuj zestaw przetrwania

Przed dniem przeprowadzki upewnij się, że masz zestaw niezbędny do przetrwania. Powinien on zawierać niezbędne przedmioty, które zapewnią Twojej rodzinie wszystko to, co jest niezbędne podczas pierwszego dnia spędzonego w nowym domu. To między innymi przybory toaletowe, ładowarki do telefonów, butelki z wodą i przekąski.

Poświęć trochę czasu na sprzątanie

Posprzątaj mieszkanie dzień wcześniej, aby było lśniące i czyste. Oszczędzisz dzięki temu dużo cennego czasu potrzebnego Ci najbardziej w dniu przeprowadzki. W dodatku, jeśli trafisz do nowego domu wcześniej, będziesz mieć więcej czasu na zaplanowanie całego procesu rozpakowywania i czas na odpoczynek potem.

Nie spiesz się

Pełne rozpakowanie i sprawienie, aby nowy dom wyglądał tak, jak chcesz zajmie Ci trochę czasu, więc nie myśl, że wszystko musi być gotowe od razu podczas pierwszego dnia. Poświęć więc kilka godzin na relaks i odprężenie - zamów jedzenie na wynos lub wyjdź gdzieś z przyjaciółmi. Twoje życie nie musi kręcić się wokół rozpakowywania. W innym wypadku nadmierna praca może Cię zniechęcić.

Artykuł powstał przy współpracy z Japa&Co