Chcesz urządzić swój ogród albo zaaranżować balkon i planujesz kupić meble ogrodowe? Warto wiedzieć, jak je przetransportować, zwłaszcza te, które kupujesz z drugiej ręki. Sprawdź nasz krótki poradnik, w którym podpowiadamy, jak bezpiecznie spakować i przewieźć meble bez uszkodzeń.

Złóż to, co nadaje się do złożenia

To opcja, która sprawi najmniej kłopotów. Meble ogrodowe składane wystarczy po prostu złożyć. Najpierw usuń wszystkie ruchome elementy i włóż je do oddzielnego worka lub pudła. Nie zapomnij także o śrubach, które warto włożyć do małego woreczka i przymocować go do odpowiedniej paczki.

Następnie rozmontuj pozostałe elementy. Zadbaj o to, by układać je grupowo, tak by się nie pomieszały. Pomocne w ponownym złożeniu może być ponumerowanie poszczególnych elementów. Tak rozmontowane meble wystarczy owinąć kartonem lub folią bąbelkową. Warto też zabezpieczyć rogi, czyli miejsca wrażliwe na uszkodzenie lub zadrapania. Tak przygotowane meble wystarczy owinąć folię stretchową i gotowe. Paczki możesz przewieźć samodzielnie, jeżeli tylko dysponujesz odpowiednim miejscem w aucie. Możesz również zlecić transport specjalizującej się w tym firmie.

W przypadku tej drugiej opcji możesz również spakować meble na paletę, dzięki temu całość będzie zwarta i stabilna.  Pozwoli to uniknąć zniszczenia lub zgubienia poszczególnych elementów zestawu mebli ogrodowych.

Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie mebli

A co w przypadku mebli, które nie nadają się do złożenia? Je również można z powodzeniem przetransportować, jednak paczki będą miały nieco niestandardowy wymiar. Przykładowo krzesła lub fotele ogrodowe możesz złożyć razem, jedno na drugie, zabezpieczając pojedyncze modele papierem lub folią bąbelkową. Połączenie kilku elementów zestawu wypoczynkowego do ogrodu sprawi, że zajmie on mniej miejsca.

Meble ogrodowe, które nie nadają się do rozłożenia, możesz przetransportować samodzielnie na przykład na przyczepce albo busie. W tym przypadku również możesz zlecić to specjalnej firmie, która zajmuje się transportem, zwłaszcza jeżeli mowa o przywiezieniu mebli na większe odległości.

Wbrew pozorom meble ogrodowe nie są trudne w transporcie. Zazwyczaj są one wykonane z lekkich materiałów, na przykład technorattanu dzięki temu przesyłki nie są ciężkie i nie mają przesadnie dużych gabarytów. Wobec tego transport mebli ogrodowych powodzeniem można zlecić również tradycyjnemu kurierowi.

Umyj i osusz meble przed spakowaniem

Jeżeli wysyłasz lub przewozisz meble ogrodowe, przed spakowaniem warto zadbać o ich wyczyszczenie. To szczególnie ważne, by na meblach nie rozwinęła się pleśń i nie pojawiła się wilgoć. Czyste meble ogrodowe sprawią, że będziesz mógł dłużej cieszyć się ze swojego zestawu. Do czyszczenia użyj delikatnych detergentów i wody oraz wytrzyj meble do sucha. Zwróć uwagę również czy w meblach nie pojawiły się insekty i owady.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom transport mebli ogrodowych nie będzie dużym wyzwaniem, a ty będziesz mógł ponownie cieszyć się swoim zestawem.


Artykuł sponsorowany.