Niemalże każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że mama to niezwykle ważna osoba w jego życiu. Towarzyszy już od pierwszych chwil, wspiera i kocha bezwarunkowo. Bez względu na to, czy mamy 5, czy 45 lat, dla swojej mamy zawsze będziemy ukochanymi dziećmi. Znajdzie dla nas czas, będzie wspierać sukcesy i ocierać łzy.

Mama - wyjątkowa osoba w życiu każdego z nas

W pędzie życia czasem zapominamy o tym, co w życiu ważne, jednak święta takie, jak Dzień Matki służą właśnie temu, by zatrzymać się na chwilę i spędzić wartościowy czas z bliską osobą. Dbajmy o nasze relacje na co dzień i od święta. Nie zapominajmy też, że osoba, taka jak mama, potrzebuje wyjątkowego prezentu z okazji jej święta. Takiego, który wyrazi naszą miłość, będzie pasował do sytuacji oraz co najważniejsze - spodoba się samej obdarowanej.

Skąd wzięła się tradycja Dnia Matki?

Dzień Matki obchodzony jest w Polsce 26 maja każdego roku. W naszym kraju jego tradycja sięga 1914 roku, gdyż to wtedy wpisał się na dobre w kalendarz obchodzonych świąt. Mimo to, odchody Dnia Matki mają znacznie starsze korzenie, których źródeł można dopatrywać się już w starożytności. Wiążą się ściśle z kultem bogini matki. W starożytnym Egipcie była nią Izyda, matka boga Horusa. W antycznej Grecji składano ofiary Rei, zaś w starożytnym Rzymie bogini Cybele. Jako symbole płodności i obfitości, miały one przynieść ludziom urodzaj i życie w dostatku oraz radości.

Współczesne obchody Dnia Matki mają zupełnie inny charakter. Skupiają się na podziękowaniu własnej mamie za dar życia, trud wychowania, ogrom codziennego wsparcia i miłości. Święto Matki obchodzone jest w większości krajów europejskich, USA, a nawet Indiach, czy RPA. To dzień, w którym mamy są najważniejsze. Przyjmują od swoich dzieci życzenia, laurki, bukiety kwiatów i inne prezenty.

Jaki prezent na Dzień Matki wybrać?

Zastanawiasz się, jaki prezent kupić mamie z okazji jej święta? Pomysłów jest naprawdę wiele i czasem łatwo o zawrót głowy wśród tylu opcji. Oczywiście, warto zastanowić się co lubi Twoja mama, jednak są też prezenty - klasyki, które sprawdzają się zawsze. Najprostsze pomysły są często najlepsze i warto na nie postawić. Elegancki zestaw kosmetyków, czekoladki, bilet do teatru lub bon do kosmetyczki, perfumy. Z takich podarunków na pewno każda mama będzie szczęśliwa, bez względu na wiek i gust. 

Planując prezent dla mamy warto pomyśleć też o kwiatach. To świetny pomysł zarówno na samodzielny prezent, jak i dodatek do innego podarku. Kwiaty na Dzień Matki doskonale podkreślają charakter tego wiosennego święta. Mają w sobie też jakiś szczególny rodzaj uroku, który sprawia, że kobiety uwielbiają je dostawać. Bukiet kwiatów dobrze sprawdzi się też jako prezent dla teściowej, powinna być zadowolona i docenić dobry gust. Mimo, że kwiaty to prezent ulotny, czyni go to jednocześnie wyjątkowym. Nie zawsze prezent musi być praktyczny, a wiosenne, świeże kwiaty to coś, czego mama zapewne nie kupiła by sobie sama. Zadbajmy więc o to, aby dostała coś wyjątkowego. 

Kup Świeże Kwiaty na Dzień Matki.

Kwiaty - na co zwrócić uwagę?

Co roku kwiaciarnie prześcigają się w szerokim wyborze różnych ciętych kwiatów na Dzień Matki. Naszym zdaniem warto postawić na proste, ale efektowne rozwiązania. Bukiet tulipanów to świetny wybór, który na pewno spodoba się każdej mamie. Tulipany są bardzo wiosenne, występują w różnych kolorach i wyróżniają się dobrą trwałością na tle innych kwiatów. Można postawić też na nieśmiertelne róże, romantyczne frezje albo znowu modne goździki.

Warto skupić się też na jakości kwiatów, gdyż taki bukiet pozwoli obdarowanej mamie naprawdę długo cieszyć się jego pięknem. Zamiast z przypadkowej kwiaciarni, lepiej zaopatrzeć się w kwiaty ze sprawdzonego gospodarstwa ogrodniczego. Swiezekwiaty.pl to strona, na której zamówisz piękne bukiety bezpośrednio od hodowcy. Pochodzą z krajowego gospodarstwa, a nie z importu. Szybka dostawa kwiatów pod wybrany adres odbywa się na terenie całej Polski. Możesz więc podarować dostarczone kwiaty mamie sam albo zrobić jej niespodziankę i skorzystać z dostawy kwiatów kurierem. Kwiaty są ścinane w dniu wysyłki oraz transportowane w bezpiecznych warunkach. Możesz mieć pewność, że dotrą w doskonałym stanie i zachwycą Twoją mamę.

Dzień Matki tuż tuż - zadbaj więc o piękny prezent i wartościowy czas spędzony razem!