Usługa kurierska oferowana przez największego operatora pocztowego w Polsce, Pocztę Polską. Świadczona jest w systemie „od drzwi do drzwi” i jest najszybszą opcją oferowaną w tej chwili na rynku.

Realizację usługi można zamówić telefonicznie, bądź za pomocą specjalnego formularza na stronie internetowej. Odbiór paczki przez kuriera od nadawcy jest bezpłatny. Nadania przesyłki można również dokonać w dowolnej placówce, która świadczy usługi Pocztex.
W zależności od wybranego wariantu, przesyłka może zostać dostarczona do odbiorcy już następnego dnia w sposób bezpośredni, jako przesyłka miejska lub krajowa. Firma obsługuje także przesyłki międzynarodowe. Usługa wykonywane są w godzinach 7:00 – 20:00 od poniedziałku do piątku, świadczenie usługi w sobotę jest obarczone dodatkowymi kosztami.

Aby zamówić kuriera, sprawdzić status interesującej nas przesyłki lub znaleźć szczegółowe informacje dotyczące świadczonych usług należy odwiedzić stronę internetową pocztex.pl. Kontakt z firmą dostępny jest także drogą telefoniczną – 801 104 104 dla telefonów stacjonarnych oraz (+48) 43 842 08 42 dla telefonów komórkowych oraz spoza granic kraju.