Firma założona przez Kena Thomasa w 1946 roku w Australii pod nazwą Thomas Nationwide Transport. Niegdyś niewielkie przedsiębiorstwo transportowe, dziś jedna z największych organizacji o zasięgu globalnym. Swoje usługi świadczy w ponad 200 krajach na całym świecie, dzięki rozległej sieci połączeń lotniczych oraz drogowych.

Przedsiębiorstwo oferuje wiele ciekawych opcji swoich usług, takich jak np. deklarowana godzina doręczenia przesyłki do odbiorcy oraz wiele usług specjalnych. TNT posiada także własną aplikację pod nazwą myTNT, za pomocą której można nadać przesyłkę, a później śledzić jej dalsze losy. Dostęp do niej można uzyskać za pośrednictwem witryny internetowej operatora.

Główna siedziba przedsiębiorstwa zlokalizowana jest w mieście Hoofddorp w Holandii, zaś siedziba polskiego oddziału znajduje się w Warszawie, przy ulicy Annopol. Mieści się tam również najnowocześniejsze drogowe centrum służące do przeładunku.

Więcej szczegółów dotyczących firmy TNT oraz oferowanych przez nią usług można znaleźć na stronie tnt.com lub skorzystać z infolinii dostępnej 24/7 pod numerem 801 31 00 00.