Firma United Parcel Service, znana bardziej pod skrótem UPS, specjalizująca się w przewozie przesyłek oraz szeroko pojętej logistyce.

Przedsiębiorstwo powstało w 1907 roku w Seattle, w Stanach Zjednoczonych. Na początku swojej działalności zajmowało się dostarczaniem listów, przesyłek oraz dowozem jedzenia z restauracji. W 1976 roku firma wkroczyła na rynek europejski, zakładając pierwszy europejski oddział w Niemczech. Obecnie posiada ponad 200 filii na całym świecie, jednocześnie zatrudniając około 400 tysięcy pracowników. Polskie oddziały zlokalizowane zostały w 33 miastach.

Wśród oferowanych usług można znaleźć ekspresowe dostarczenie przesyłki do odbiorcy. Cały proces logistyczny możemy monitorować za pośrednictwem witryny internetowej operatora.

UPS posiada swoją centralę w Atlancie, zaś główny oddział europejski znajduje się w Brukseli. Główna siedziba w Polsce zlokalizowana jest w Warszawie, przy ulicy Prądzyńskiego 1/3. Więcej szczegółowych informacji na temat przedsiębiorstwa oraz oferowanych usług można znaleźć na stronie internetowej ups.com lub skorzystać z infolinii – (+48) 22 534 00 00 lub (+48) 22 534 08 01.