Już niedługo czeka Cię co najmniej kilka dni spędzonych z dzieckiem w domu? Świetnie, bo to właśnie taki czas rodzi najwięcej wspomnień i umożliwia nawiązanie wspaniałej więzi z dzieckiem. Okazuje się, że właśnie dzięki wspólnie wymyślonym zabawą z dziećmi w domu lepiej poznajecie swoje potrzeby, a co za tym idzie uczycie się siebie nawzajem. Czy wiesz, jak kreatywnie spędzić ten czas z dzieckiem? Oto nasze pomysły!

Zabawy z maluchem w domu? Sprawdź, co można robić!

Zabawa z małym dzieckiem powinna skupiać się na zapewnieniu dziecku bezpieczeństwa, jak również poczucia, że rodzic zawsze pomoże mu w trudnych dla niego chwilach. Świetna zabawa rozwija także jego umiejętności manualne i ogólnie bardzo dobrze wpływa na rozwój jako taki. Nic dziwnego, że tak wielu psychologów i pedagogów zwraca uwagę na to, by ten wolny czas z dzieckiem upływał pod znakiem wyjątkowo kreatywnej zabawy. Co robić, by z dzieckiem spędzać ten czas na wspaniałej zabawie?

Najlepiej przygotować różnego rodzaju flamastry, kartki, kredki i inne drobiazgi, które rozwiną jego zdolności manualne. Możesz też czytać z dzieckiem książeczki, które budzą jego wyobraźnię. Jedno jest pewne, dziecko uwielbia, gdy rodzic do niego mówi i gdy skupia jego uwagę bawiąc się wspólnie z nim. To właśnie wtedy, uczy się najwięcej. 

Jednym z najbardziej wartkich akcesoriów w zabawie z maluchem jest taśma klejąca dzięki której można mocować różnego typu przedmioty. Dzieci uwielbiają tworzyć z taśmy lepkie powierzchnie, a potem sprawdzać, co można do nich przymocować. Co jeszcze możesz robić z maluchem w domu? Sprawdź: https://zrobtosamki.pl

Pomysły na zabawę z kilkulatkiem w domu - fajne pomysły na wspólnie spędzony czas!

Kilkulatek może być już nieco bardziej wymagający. Wcale nie oznacza to jednak tego, że nie da się w domu zapełnić mu całkiem przyzwoitej rozrywki. Sięgnij po pomoce plastyczne i kartki papieru. Możecie rysować, wyklejać, malować farbami, ale także tworzyć przestrzenne origami. 

Czy wiesz, że dłonie kilkulatka powinny wykonywać jak najwięcej takich prac plastycznych, by umożliwiać rozwój mózgu? Sprawdź, jak taka zabawa rozwinie Twoje dziecko!